تبلیغات
خاطرات رزمندگان و شهدای شهر من خور - هفته دفاع مقدس گرامی باد

خاطرات رزمندگان و شهدای شهر من خور
 

_*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_سلام عزیزان خیلی خوش آمدید تصاویرمتحرک شباهنگ www.shabahang20.blogfa.com _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_

 جــانا هنــراهــل وفـــا را مـــبر از یـاد  

  جـان بازی مردان خـدا را مبر از یـاد

 

سالگرد  هفته دفاع مقدس بر تمامی دلاور مردان روی زمین، آنانکه به رهبرشان لبیک  گفتند و یا لیتنا کنا معک گفتند و در رکاب سالار شهیدان جنگیدند و بر  خانواده شهیدان که ما هر چه داریم از وجود پر بابرکت آنان است وهمچنین این  روز را بر تمامی بسیجیان دریا دل که منتظرند در رکاب امام زمانشان خدمت  کنند وبه درجه رفیع شهادت برسند را تبریک می گوییم.

اولین بار حضرت امام خمینی( رحمة الله علیه) واژه‏ ی دفاع مقدس را در 22 بهمن سال 1360 مصادف با شانزدهم ربیع‌الثانی 1402 به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به کار بردند و از این رو حماسه‌ی پایمردی رزمندگان جان برکف و عاشق شهادت برای همیشه‌ی تاریخ، مزین به نام قدسی و آسمانی «دفاع مقدس» گردید.

۳۱ شهریور سالروز شروع جنگ تحمیلی از سوی رژیم بعث عراق علیه جمهوری اسلامی ایران، به عنوان آغاز هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است. دوران هشت سال دفاع مشروع امت سلحشور ایران در حفظ و اعتلای نظام مقدس اسلامی و حراست از مرزهای عزّت و شرف این مرز و بوم، به مثابه یكی از حساس‏ترین و بارزترین برهه‏ های حیات راستین این ملت، همچون نگینی تابناك، تا همیشه زمان، بر تارَكِ تاریخ حماسه و ایثار و پایداری آزادگان جهان می‏ درخشد.دفاع امت اسلامی ایران در برابر تجاوز همه جانبه دشمنان اسلام، در تاریخ افتخارآفرینی مبارزات حق‏ طلبانه یك ملت سترگ، فروزان خواهد بود. پایداری ایران اسلامی كه برخاسته از روح وحدت و ایمان بود، در سایه هدایت‏ های رهبر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی(ره) شكل گرفت و باعث احیای یك مكتب سازنده و نهضت‏ های آرمانگرا و ایدئولوژی جهانگیر شد. دفاع مقدس ما در زمینه‏ های مختلف سیاسی، نظامی، اجتماعی، فرهنگی و... توانست معادلات جهانی معمول را بر هم زَنَد و تحلیل‏ های مادی دنیاپرستان را نقش بر آب سازد. این حادثه عظیم، بی‏ شك در یاد ملت بزرگ ایران خواهد ماند و غرور و سرافرازی و حماسه‏ آفرینی را در نسل‏ های بعد بر جای خواهد گذاشت.

 

نوشته شده در تاریخ شنبه 30 شهریور 1392 توسط حكمت سعادت