تبلیغات
خاطرات رزمندگان و شهدای شهر من خور - در روز مادر، این مادران بهشتی را بیشتر بشناسیم

خاطرات رزمندگان و شهدای شهر من خور
 

    اگر حماسه بزرگ هشت سال دفاع مقدس را نمایشی از قدرت و عزت مسلمانان درچندین قرن گذشته بدانیم، سخنی به گزاف نگفته‌ایم و در این میان، نقش همه اقشار و افراد را باید لحاظ کرد و بدون تردید، نقش زنان مؤمن را باید دربالاترین درجه دانست. همان‌گونه که امام راحل(ره) تصریح فرمودند: «این پیروزی‌ها را ما از بانوان داریم قبل از این‌که از مردها داشته باشیم.بانوان عزیز ما اسباب این شدند که مردها هم جرأت و شجاعت پیدا کنند».(صحیفه نور ـ جلد 16 ـ صفحه   126 )

باور این حقیقت ممکن است برای آنان که از دور دستی بر آتش داشته و یا با این مقوله بیگانه بوده‌اند، حیرت‌انگیز باشد اما برای کسانی که خود در کوران این حادثه عظیم و کم‌نظیر بوده‌اند،‌ گوارا و لذت‌ بخش است.

    بنابر این، در میان حضور زنان صبور و فداکار، مادران و همسران بردبار شهدا و مفقودین ازجایگاه ویژه‌ای برخوردارند؛ مادرانی که به قول امام خمینی(ره): «جوان‌های خودشان را از دست می‌دهند و باز می‌گویند: باز هم یکی ـ دو تا داریم»(صحیفه نور ـ جلد 16 ـ صفحه   209) 

    زنان بزرگی که در جنگ پیشقدم ایثار و گذشتن از جگرگوشه‌های خود بودند که آن رهبر سفرکرده آن را سبب تقویت مردان می‌دانند. (صحیفه نور ـ جلد 19 ـ صفحه 270   )

تصویری را که مشاهده میفرمائید دستخط مبارک وآخرین نامه شهید مجتبی طاهری  است که در روز ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و روز مادر به همسر خود نگاشته و این روز مبارک را به او تبریک گفته. جهت شادی روح پرفتوح این شهید بزرگوار حمد و سوره ای قرائت بفرمائید .


نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 19 فروردین 1394 توسط حكمت سعادت